logo

#covypijestodarujes

Život píše rôzne príbehy a bohužiaľ pri niektorých sa nám tlačia slzy do očí, preto sme sa rozhodli spolu s @queenplackova dať možnosť každému pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. Pokračujeme s projektom #covypijestodarujes, ktorého cieľ je darovať zisk z každého Alkohol Boxu ktorý si u nás objednáte na charitu. Chceme Vás vyzvať, aby ste spolu s nami každý týždeň pomáhali sociálne slabšej rodine, ktorá našu pomoc neskutočne potrebuje.

Prvé dve rodiny ktorým pomáhame sú zo sociálnych bytov postavených na Žabom majeri, kde žijú v podmienkach, na ktoré sa veľmi ťažko pozerá. Akoby toto nestačilo, obidve rodiny bojujú s tým, že ich chlapčekovia majú vážne zdravotné problémy a nemajú vo svojich životoch otcov.

 

 

Druhá rodina, ktorej chceme pomôcť je mamina so šesť ročným synčekom Nicolasom. Nicolas má vážnu diagnózu, čo preňho znamená, že mu fungujú pľúca iba na 80 % a kedykoľvek môže skončiť na dýchacích prístrojoch. Hneď, ako sa zadýcha jeho stav sa zhorší, preto nemôže behať, bicyklovať a robiť veci, ktoré sú iným deťom prirodzené.

Nicolasko dokonca nemôže byť ani v kolektíve, nakoľko nestíha ostatným deťom. Má stafylokoka, ktorý spôsobuje to, že akonáhle ochorie musí ísť ihneď do nemocnice a byť na dýchacích prístrojoch. Jeho mama je na výchovu sama a nemôže chodiť do práce, keďže malý potrebuje 24-hodinovú starostlivosť, nemá ho komu nechať a nemá ani peniaze na opatrovateľku. Taktiež je veľký problém, že nie všetci vedia čo robiť, keď dostane záchvat, čo sa stáva pomerne často.

Keďže nemajú príjem, potrebujú našu pomoc s kúpou jedla a drogérie, ktorú nevyhnutne potrebujú. Keď budeme veľmi veľkorysý, možno sa nám spoločne podarí vyzbierať peniaze aj na liečebný pobyt v Tatrách, ktorý by mu veľmi pomohol na prekysličenie pľúc. Jeho mamina si to nemôže dovoliť, keďže tam nemôže ísť sám a poplatok za rodiča vychádza na 600-700 EUR.  

Už vopred Vám ďakujú z celého srdiečka a veľmi si to vážia. Spojte sa s nami a buďte súčasťou niečoho, čo má zmysel.    

Ďakujeme,

Team Freshbox & Zuzana Plačková.

© 2020 Freshbox.sk | prevádzkované eshop systémom Grandus od spoločnosti For Best Clients, s.r.o.